Różne rodzaje kasków rowerowych

kask-rowerowy-reconCzęsto wiele osób ma ogromny problem podczas wyboru kasku rowerowego. Na rynku możemy spotkać bardzo wiele ich modeli, jednak na jaki kask rowerowy powinniśmy się zdecydować?

Należy pamiętać, iż kask rowerowy powinniśmy wybierać odpowiednio do dyscypliny, jaką chcemy uprawiać. Jeżeli zależy nam tylko i wyłącznie na spokojnej jeździe po mieście naszym rowerem, warto zdecydować się na kask miejski. Jest on bardzo komfortowy, ponadto posiada bardzo wiele elementów odblaskowych, dzięki czemu nawet wieczorem będziemy doskonale widoczni na drodze. Warto dodać, iż dużo modeli tego typu ma na stałe wbudowane światełko, w tylnej części kasku. Jednak jeżeli kask ma służyć nam do nieco bardziej dynamicznej jazdy, powinniśmy się zdecydować na kask szosowy. Tego typu kaski rowerowe posiadają specjalny, aerodynamiczny kształt, dzięki któremu nasz produkt nawet podczas szybkiej jazdy jest opływowy i nie stawia oporu powietrza. Również bardzo popularnym modelem kasku, jest kask rowerowy typu orzeszek. Najczęściej jest on używany przez osoby, które decydują się na jazdę na popularnych BMXach. Także jest bardzo popularny wśród Freeriderów. Jest to produkt zdecydowanie bardziej cięższy niż poprzednie modele, dzięki czemu chroni głowę nawet podczas groźnego upadku.

Jak można zauważyć, na rynku jest bardzo wiele modeli różnych kasków rowerowych. Jeżeli często wybieramy się nawet na niedługie wycieczki na swoim rowerze, warto zainwestować w któryś z wymienionych produktów. Z pewnością jest to produkt warty zakupu.