Ochrona oczu na rowerze?

okulary na rowerOchrona oczu na rowerze?
Rowerzyści rzadko kiedy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele zagrożeń dla ich oczu niesie ze sobą jazda na rowerze – począwszy od gałęzi, które tylko czekają na nasze oczy, poprzez wszelkiego rodzaju drobinki piasku, czy też muchy wpadające do oczu. Jeżeli dodamy do tego szkodliwe promienie słoneczne, które nie tylko utrudniają widzenie, ale również mogą uszkadzać nasz wzrok, będziemy mieli niemal pełny obraz. Dlaczego więc nie chronimy naszych oczu podczas jazdy na rowerze? W jaki sposób wybrać najlepsze okulary rowerowe, aby zapewniały one odpowiednią ochronę, a jednocześnie nie zrujnowały naszego domowego budżetu?

Filtr UV?
Dobre okulary rowerowe powinny posiadać szkła z filtrem 400UV – tylko w ten sposób nasze oczy będą chronione przed szkodliwym działaniem Słońca. Jest to szczególnie istotne podczas stosowania szkieł przeciwsłonecznych, które co prawda sprawiają, że Słońce nas nie razi, to jednak nasze źrenice ulegają rozszerzeniu i wpada do nich znacznie więcej promieni słonecznych!

Szeroka szybka
Dobre okulary rowerowe powinny charakteryzować się również szeroką szybką, która nie będzie ograniczała naszego pola widzenia, a jednocześnie będzie chroniła oczy z każdej strony, a nie tylko od frontu.

Ile to kosztuje?
Ile kosztują jednak dobre okulary rowerowe, które spełnią wszystkie powyższe założenia? Jeżeli interesuje na produkt dobry jakościowo, to musimy liczyć się z wydatkiem w okolicach 100-150 złotych. Każdy z nas musi sobie samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, czy mniejsze koszty zakupu okularów rowerowych są oszczędnością, którą warto poczynić, zwłaszcza, że stawką jest nasze zdrowie i wygoda jazdy na rowerze?