Buty rowerowe gwarantem bezpieczeństwa stóp

buty_roweroweWielu Polaków poznało już radość i korzyści, które płyną do nas w związku z użytkowaniem roweru. Jazda na rowerze poprawia naszą kondycję, pozytywnie wpływa na sylwetkę. Korzystając z roweru w ruchu drogowym nie musimy martwić się kwestią korków – zawsze dotrzemy na czas do celu. Rower jest też bardzo ekologicznym środkiem jazdy, więc jeżeli leży nam na sercu ekologia, warto jest zainteresować się właśnie rowerami.

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy w ogóle warto zainwestować w rower, odpowiedź powinna być dla nas oczywista: oczywiście, że tak. Rower jest źródłem zdrowia, wyrazem dbałości  naszą planetę, sposobem na zmniejszenie korków w miastach i doskonałym sposobem na smukłą sylwetkę. Czy możemy od życia pragnąć czegoś więcej?

Wskakuj na rower!
Każdy rowerzysta doskonale wie, jak ważne są kwestie bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. O kaskach czy ochraniaczach wie już każdy – jest to temat tak popularny, że w tej kwestii powiedziano już wszystko. Czy jednak wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że również odpowiednio dobrane buty zwiększają poziom naszego bezpieczeństwa? Buty rowerowe zapobiegają wszak ślizganiu się stopy, nigdy nie ześlizgnie się ona więc nam z pedałów. Stopy w butach rowerowych nie pocą się nadmiernie, co zwiększa również sam komfort jazdy, także podeszwy takich butów są doskonale przystosowana do powierzchni roweru. Chyba nie ma wśród nas nikogo, kto próbowałby jeździć na rowerze w butach na obcasach, dlaczego więc duża część wciąż jeszcze stara jeździć się w klapkach i utrudniać sobie życie?